Svešā seja

Skolēnu brīvdienu nodarbību trešā diena ‘’Svešā seja’’ ir noslēgusies. Kopā esam daudz ko iemācījušies un labi pavadījuši laiku.

Zīmes no pagātnes

Skolēnu brīvdienu nodarbību otrā diena ‘’Zīmes no pagātnes’’ ir noslēgusies.

Ķeram sapni

Skolēnu brīvdienu nodarbību pirmā diena ‘’Ķeram sapni’’ ir noslēgusies.

Plastilīna pavēlnieki.

Šodien 12.oktobrī muzejā notika  muzeja pedagoģiskās nodarbības. Pirmās klases skolēni darināja plastilīna darbus.

Gulbenes muzejā ir iespēja gan lieliem, gan maziem piedalīties vairākās nodarbību programmās. Uz nodarbībām var pieteikties, piesakot savu apmeklējumu savlaicīgi pa tālruņiem 26128984, 64473098 vai rakstot uz e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Vilnas cikls 2017

Vilnas cikls

1. un 2. jūlijā Gulbenes muzeja ‘’ Klētī ‘’ aizrautīgi un prasmīgi ritēja vilnas dzijas krāsošana ar dabas krāsvielām: košenils, Brazilkoks ( sarkankoks ), Kampeškoks (sandalkoks, zilkoks ), rubijas ( madaras, maranas ), indigo ( pulveris ), ābeļu, melnalkšņa, sīpolu mizas, āra bērza lapas, vībotnes, vaivariņi, pļavas dzelzenes, Kanādas zeltslotiņas laksti.

Prasmes ierādīja vēstures doktore ( Dr. hist. ) Anete Karlsone no Latvijas Universitātes, Latvijas vēstures institūta, Etnoloģijas nodaļas.

Vilnas dzija tika mazgāta, skalota, mērcēta lietus ūdenī, kodināta sārmā, sagatavoti krāsvielu šķīdumi, dzija izturēta šķīdumā, krāsota karsējot, atkal izturēta krāsvielas šķīdumā, vairākkārtīgi skalota, žāvēta.

Procesa starplaikos A. Karlsone stāstījumi: par krāsaugu izmantojumu un atspoguļojumu dažādos vēstures avotos, par dabiskajām krāsvielām Latvijā tradīcijām un lietojuma paralēlēm, par ķīmisko kodinātāju iedarbību, biežāk sastopamajiem krāsu toņiem un to izmaiņām pēc kodinātāju pievienošanas.

Pilsminka

Muzejpedagoģiskā nodarbība

Izglītojošās programmas laikā, balstoties uz arheoloģisko materiālu bāzes, no modelēšanas materiāla katrs dalībnieks veido piekariņu ar zīmējumu.

Seno latgaļu aproce

Nodarbība Muzejs aicina uz nodarbību, kuras laikā tiek izgatavotas aproces pēc seno latgaļu aproču paraugiem.

Nodarbības dalībnieki iegūst zināšanas par seno rotu izgatavošanas metodēm un rakstu zīmēm, kuras izmantoja rotu darināšanā.

Katrs dalībnieks iegūst paša darinātu modes aksesuāru, kas ir veidots no mūsdienīgiem materiāliem un papildinās katra dalībnieka individuālo stilu.

Nodarbībai nepieciešamais laiks ir apmēram 60 minūtes un tā paredzēta 7. - 12.klašu audzēkņiem.

Svari un mēri

Muzejpedagoģiskā nodarbība Nodarbības laikā tās apmeklētāji praktiski strādā ar priekšmetiem, kas tikuši izmantoti svēršanai un mērīšanai 19.gadsimtā, risinot dažādus uzdevumus.

Nodarbība paredzēta 6. - 12.klašu skolēniem.

Priekšmetu atpazīšana

Muzejpedagoģiskā nodarbība Vai zini, kā izskatās un sauc priekšmetu, ar ko tika grauzdēta aromātiska cigoriņu kafija? Vai zini, kāda izskatās zeķu lāpāmā sēnīte? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem kopīgi noskaidrosim nodarbības laikā un varbūt arī Jūs atklāsiet ko jaunu un sev noderīgu.

Nodarbība paredzēta dažādām vecuma grupām.

Atrodi saderību

Muzejpedagoģiskā nodarbība Nodarbības laikā tās apmeklētājiem tiek dots asociatīvs uzdevums, lai attīstītu tēlaino domāšanu un ļautu labāk iepazīt agrāk lietoto darbarīku pielietojumu cilvēka ikdienas dzīvē. Uzdevuma ietvaros, nodarbības apmeklētājiem jāaplūko dotie priekšmeti un jāatrod katram priekšmetam viena šo priekšmetu raksturojoša lieta (piemēram, maizei - nazis utt.).

Nodarbība paredzēta 9. - 12.klases skolēniem.