Nodarbības izmaksas vienam bērnam, mācību iestāžu audzēknim ir 1,00 EUR.

Nodarbības lūdzam pieteikt iepriekš zvanot pa tālruni 64473098, 26128984.

Plastilīna pavēlnieki.

 

Plastilīna pavēlnieki.

 

Šodien 12.oktobrī muzejā notika  muzeja pedagoģiskās nodarbības. Pirmās klases skolēni darināja plastilīna darbus.

Gulbenes muzejā ir iespēja gan lieliem, gan maziem piedalīties vairākās nodarbību programmās. Uz nodarbībām var pieteikties, piesakot savu apmeklējumu savlaicīgi pa tālruņiem 26128984, 64473098 vai rakstot uz e-pastu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Nozares darbinieku tikšanās

Kultūras, mākslas, mūzikas un komunikāciju nozares darbinieku tikšanās.

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā ceturtdien, 28.jūlijā, pulksten 16:00-18:00 notika Kultūras, mākslas, mūzikas un komunikāciju nozares darbinieku tikšanās.

Moto: “Remdena sabiedrība, remdena māksla, remdenas domas, remdenas jūtas, remdena dvēsele – kas tā par neizturami riebīgu līķu kambara smaku! Māksla beidzas tur, kur remdenība sākas. Mākslai vajag liesmot un degt –
tikai tad tā ir māksla.” /Jūlijs Madernieks/

 Ar sapni attīstīt un pilnveidot savu dzimto vietu tikāmies, uzklausījām viens otru, diskutējām un sapņojām kopā.

 

Vilnas cikls 2017

 Vilnas cikls

1. un 2. jūlijā Gulbenes muzeja ‘’ Klētī ‘’ aizrautīgi un prasmīgi ritēja vilnas dzijas krāsošana ar dabas krāsvielām: košenils, Brazilkoks ( sarkankoks ), Kampeškoks (sandalkoks, zilkoks ), rubijas ( madaras, maranas ), indigo ( pulveris ), ābeļu, melnalkšņa, sīpolu mizas, āra bērza lapas, vībotnes, vaivariņi, pļavas dzelzenes, Kanādas zeltslotiņas laksti.

Prasmes ierādīja vēstures doktore ( Dr. hist. ) Anete Karlsone no Latvijas Universitātes, Latvijas vēstures institūta, Etnoloģijas nodaļas.

Vilnas dzija tika mazgāta, skalota, mērcēta lietus ūdenī, kodināta sārmā, sagatavoti krāsvielu šķīdumi, dzija izturēta šķīdumā, krāsota karsējot, atkal izturēta krāsvielas šķīdumā, vairākkārtīgi skalota, žāvēta.

Procesa starplaikos A. Karlsone stāstījumi: par krāsaugu izmantojumu un atspoguļojumu dažādos vēstures avotos, par dabiskajām krāsvielām Latvijā tradīcijām un lietojuma paralēlēm, par ķīmisko kodinātāju iedarbību, biežāk sastopamajiem krāsu toņiem un to izmaiņām pēc kodinātāju pievienošanas.

 

Viļumsona stelles

 

  Viļumsona stelles

3. jūlijā Gulbenes muzeja ‘’Klētī’’ turpinājās prasmju apgūšana I. Mailītes vadībā P. Viļumsona stellēs. Tika uzvilkti velki ( balto villaiņu aušanai ), kārtotas sasietās nītis uz nišu kokiem, iekārtas ‘’ šūpolītēs ‘’ 16 nīškārtas, sanītīti velki nītīs un savērti šķietā ( iešķietoti ).Restaurators M. Cibuls sagatavoja darbam restaurēto aušanas mehānismu, kurš tika novietots steļļu stāvu rāmja augšpusē.

Pilsminka

Muzejpedagoģiskā nodarbība

Izglītojošās programmas laikā, balstoties uz arheoloģisko materiālu bāzes, no modelēšanas materiāla katrs dalībnieks veido piekariņu ar zīmējumu.

Jaunlaulātajiem un viņu viesiem

jaunlaulātajiem Gulbenes muzejāMuzejs piedāvā bagātināt kāzu dienu ar dažādām izdarībām Vecgulbenes muižas klētī gan jaunlaulātajiem, gan viņu viesiem.

Pie mums jaunajam pārim ļaujam ķerties pie sērkociņiem un savaldīt kopīgo uguntiņu, dedzot sveci īpašajā kāzu lukturī.

Jaunais pāris tiek arī pie nedaudz eksotiskākas nodarbes – kopdzīves pavediena vērpšanas ar virvju vijamajiem kāšiem.

Iespēju robežās pielāgosimies individuālām  vēlmēm, tādēļ aicinām pieteikties savlaicīgi!

Gulbene kinokameras objektīvā

Nodarbība Gulbenes muzejā Nodarbības laikā var iepazīt Gulbenes pilsētas vēsturi caur muzeja krājumā esošajiem 20.gadsimta beigās uzņemtajiem videomateriāliem par Gulbeni. Tā ir iespēja savām acīm pārliecināties, kā attīstījusies pilsēta šodien un kas mainījies vairāk kā 20 gadu laikā kopš uzņemti šie videomateriāli. Vai tiešām agrāk zāle bija zaļāka?

Seno latgaļu aproce

Nodarbība Muzejs aicina uz nodarbību, kuras laikā tiek izgatavotas aproces pēc seno latgaļu aproču paraugiem.

Nodarbības dalībnieki iegūst zināšanas par seno rotu izgatavošanas metodēm un rakstu zīmēm, kuras izmantoja rotu darināšanā.

Katrs dalībnieks iegūst paša darinātu modes aksesuāru, kas ir veidots no mūsdienīgiem materiāliem un papildinās katra dalībnieka individuālo stilu.

Nodarbībai nepieciešamais laiks ir apmēram 60 minūtes un tā paredzēta 7. - 12.klašu audzēkņiem.

Barikāžu laika atceres ugunskurs 20.01.2017

Izstāde un seminārs 14.02.2017