• fasade_0.jpg
 • fasade_1.jpg
 • fasade_2.jpg
 • klets-gulbene-muzejs-1.jpg
 • klets-gulbene-muzejs-3.jpg
 • Picture 054.jpg
 • Ziema 1.jpg
 • Ziema 2.jpg
 • Ziema 3.jpg
 • Ziema 4.jpg
 • Ziema 5.jpg
 • Ziema 6.jpg

Stāsts

Stāsts

   Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā ir iekārtota Paula Duškina(1928-1996) izstāde      ‘’Stāsts’’.

Izstāde būs skatāma līdz 24. martam.

Akvarelists un grafiķis, radījis Eiropā jaunu gleznieciski impresionistisku oforta manieri.

Pauls Kalējs dzimis 1928.gada 22.jūlijā Adulienas pagasta „Brantskalnos”. Zēna gados iedvesmojies no mākslinieka Ārija Skrides, kurš bieži brauca uz „Brantskalniem” gleznot. 1940.gados pārgāja patēva uzvārdā – Duškins, kā mākslinieks pazīstams ar šo uzvārdu.

Pauls Duškins 1952.gadā iestājās Latvijas PSR Valsts Mākslas akadēmijas grafikas nodaļā, bet 1953.gadā izturējis konkursu, nokļuva Ļeņingradas I.Repina Glezniecības, skulptūras un arhitektūras institūta grafikas nodaļā. 1959.gadā pēc studijām viņš atgriezās Rīgā.

1950.gadu beigās, izstrādājot diplomdarbu, mākslinieks radīja jaunu gleznieciski impresionistisku oforta manieri, kurai nebija analogu visā Eiropā. Par galveno varoni savos darbos mākslinieks padarīja rūpnieciskās vides atmosfēru. „Ostā”, „Pavasaris ostā”, „Remontdarbi ostā”, „Kuģu remontu rūpnīcā” un vēl vairāki līdzīgi darbi mākslas speciālistu vērtējumā ir perfekti impresionistiskā oforta darbi. Lielā mērā pateicoties tieši Paula Duškina oforta darbiem Latvijas grafikā sākās oforta renesanse.

Mākslinieka talanta spilgta izpausme vērojama arī ainavu akvareļu gleznojumos. Šajos darbos viņš pievēršas urbānās vides ainavas, ziedu un daudzveidīgu dabas noskaņu radīšanai.

Latvijas PSR Mākslinieku savienības biedrs no 1960.gada. Personālizstādes rīkotas dažādās Latvijas vietās - Rīgā, Jūrmalā, Ādažos, Gulbenē. Piedalījies izstādēs ārpus Latvijas – Rostokā, Rietumberlīnē, Dušanbē, Maskavā, Jakutskā un citur. Mākslinieka darbi glabājas gan privātkolekcijās, gan vairākos muzejos: Krievijā - Tretjakova galerijā, Puškina Tēlotājmākslas muzejā, Krievu muzejā; Francijā - Žorža Pompidū centrā; Latvijā - Latvijas Nacionālā Mākslas muzejā, Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā u.c.

1993.gadā atjaunojis tēva uzvārdu – Kalējs. Miris 1996.gada 29.novembrī un apbedīts Tirzas pagasta Kancēna kapos.

INNER LIGHT

Vitālija Jermolajeva izstāde

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā ir iekārtota Vitālija Jermolajeva izstāde  ‘’INNER LIGHT’’ gleznu teātris. Izstāde būs skatāma līdz 8. janvārim.

Vitālija Jermolajeva gleznu iezīme ir viņa unikālā tehnika, kādā tās veidotas. Mākslinieks to nosauc "Inner Light". Īpašā apgaismojumā viņa darbi sāk mirdzēt, un skatītājam redzamās gleznas vietā parādās cits, tās iepriekš it kā paslēptais variants. Gleznotājs veiksmīgi apvienojis savu jauno "fluorescento" tehniku ar labākajām tradicionālās glezniecības tradīcijām. Gleznām piemīt tā saucamie "dienas" un "nakts" efekti. Dažos darbos šie varianti ir līdzīgi, bet citos, atkarībā no gleznotāja iztēles tie ir visai atšķirīgi. Pāreja no dienas uz nakts gleznu var būt ļoti pakāpeniska, piedāvājot skatītājam milzīgu transformējošo tēlu daudzveidību.Vitālija Jermolajeva gleznas ir pārpilnas ar romantiskām asociācijām. Daudzi no viņa darbiem ir kā tilts, kas savieno apziņu ar zemapziņu.

Aijā, žūžū, lāča bērni

Lietišķās mākslas izstāde

 Nenokavē Lietišķās mākslas amatniecības izstādi "Aijā, žūžū, lāča bērni ’’.

Izstāde aplūkojami novada lietišķās mākslas un amatniecības kolektīvu un individuālo meistaru darbi.

Izstādes darbi saistās ar bērna miega tematiku (piemēram, sedziņas, spilventiņi, mīļmantiņas un mīļlietiņas, bērnistabas interjers, šūpuļi u.tml.).

Izstāde būs skatāma līdz 28.oktobrim.

Muzeja darba laiks: pirmdiena - brīvs, otrdiena - piektdiena: 10.00-17.00, sestdienās: 10.00-14.00
Biļešu cenas: pieaugušajiem 0.40EUR, skolēniem 0.20EUR, trešdienās pensionāriem un invalīdiem ieeja brīva
Kontaktinformācija: Brīvības iela 10, Gulbene, Gulbenes novads. www.gulbenesmuzejs.lv, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. facebook: Gulbenes vēstures un mākslas muzejs,
tālr./fakss +317 64473098, mob. 26128984

Leo Svemps

 Leo SvempsAicinām doties uz Stāmerienas pili , lai paši savām acīm skatītu mākslinieka memoriālo ekspozīciju. Ekspozīcija ‘’ Kolorītais Leo Svemps’’ un izstāde ‘’Klusā daba ar zilo šķīvi’’ būs apskatāma Stāmerienas pilī līdz 30. septembrim no 9:00 – 19:00 un  25.06.2017 no 12.00 – 16.00.

 Būsiet mīļi gaidīti!

Plenērs 2017

 Plenērs 2017

Aicinām uz plenēra  izstādi "Ainava ar sauli".

 Māksliniekam Leo Svempam -120» un mākslinieku improvizācijas Sarkanajā pilī.

 Būsiet mīļi gaidīti.

 

Ivars Drulle

Ivars Drulle

Aicinām uz  Ivara Drulles personālizstādi “ Manai Dzimtenei ”.

Izstāde būs skatāma līdz 15. jūlijam.

 Būsiet mīļi gaidīti.

Barikāžu laika atceres ugunskurs 20.01.2017

Izstāde un seminārs 14.02.2017