• fasade_0.jpg
  • Ziema 6.jpg

Melnais īriss

Ilona Brekte

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā sirsnīgā atmosfērā ir atklāta izstāde ''Melnais īriss’’. Izstāde būs skatāma līdz 23.septembrim.

No 16.augusta Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā iespēja aplūkot mākslinieces Ilonas Brektes krāšņo personālizstādi „MELNAIS ĪRISS”. Izstādē lielākoties iekļauti pēdējo divu gadu laikā tapušie darbi. Trīs darbi no cikla „Parīze – atmiņas laikā”,  dažos darbos būs jūtami šā gada pavasarī gūtie iespaidi no starptautiskās akvarelistu izstādes Itālijā.

Visi mīļi gaidīti.

Muzeja darba laiks: pirmdiena - brīvs, otrdiena - piektdiena: 10.00-17.00, sestdienās svētdien: 10.00-14.00

Biļešu cenas: pieaugušajiem 0.40EUR, skolēniem 0.20EUR, trešdienās pensionāriem un invalīdiem ieeja brīva
Kontaktinformācija: Brīvības iela 10, Gulbene, Gulbenes novads. www.gulbenesmuzejs.lv, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. facebook: Gulbenes vēstures un mākslas muzejs,

Ilonas Brektes izstāde ''Melnais īriss''

Ilona Brekte

44 gadi profesionālajā mākslā

personālizstāde „MELNAIS ĪRISS”

16.08.-23.09.2017.

„Izstādē redzēsim puķes – es esmu puķu māksliniece! Šoreiz man nebūs saulespuķes, jo esmu iemīlējusi īrisus. Brīžiem uzgleznoju zilas magones, zilas pujenes… Izstādes nosaukums ir kā sapņu vēlēšanās. Ik pa laikam meklēju ko jaunu. Izstādei uzgleznots „Gandrīz melnais īriss”. Tā par gaidāmo izstādi saka pati māksliniece.

Ilona Brekte beigusi Mākslas akadēmijas lietišķi Dekoratīvās mākslas nodaļu ar diplomdarbu „Kafijas servīze”, „…pusotru gadu nostrādāju pie servīzes, apgleznoju, protams, ar puķītēm”,  saka Ilona.

Viena no spožākajām ziedu gleznotājām Latvijā, pievērsusies galvenokārt akvareļglezniecībai, darbos Ilona rāda ne tikai to skaistumu, bet cenšas saglabāt arī ziedu radītās enerģijas izjūtu, košās krāsas, gleznojumiem piemīt dekorativitāte un tehniska veiklība, darbi bieži vien lielformāta.

Ilona Brekte profesionālajā mākslā aktīvi darbojas jau 44 gadus. Pazīstama tālu pasaulē, darbi nonākuši privātkolekcijās dažādās valstīs: Latvijā, Krievijā, Ukrainā, Anglijā, Francijā, Vācijā, Polijā, Zviedrijā, Izraēlā, Kanādā, ASV, Austrālijā u.c.

Māksliniece piedalījusies vairāk kā 200 izstādēs Latvijā, bijušajā PSRS, Polijā, Vācijā, Mongolijā, Āfrikā – Beninā un citur.

Mākslinieku savienības biedre kopš 1980.gada.

Jaunajiem māksliniekiem Ilona Brekte novēl: „Visi ceļi vaļā – nevajag baidīties, galvenais ir sākt!”

Laipni aicināti uz izstādes atklāšanu 2017.gada 16.augustā plkst.17.00

Nikolaja Svempa meitas apmeklējums

Nikolaja Svempa meitas

2017. gada 2. augustā Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā viesojās novadnieka Nikolaja Svempa (1889-1944) meita Irēna un mazmeita Ilze.

1918. gada 18. novembrī Latvijas valsts neatkarības proklamēšanā Rīgā piedalījās novadnieki Nikolajs Svemps un Ernests Bauers.

1929. gadā Nikolajs Svemps nopirka Vārgaļu dzirnavas Stāmerienā, kur saimniekoja līdz 1944. gadam, kad tika arestēts.

Muzejs dāvinājumā saņēma fotogrāfijas no ģimenes arhīva.

”Zem gulbja spārna”

Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā ceturtdien, 27.jūlijā, pulksten 17.30 notika grāmatas ”Zem gulbja spārna” atvēršanas svētki. Grāmatā apkopoti stāsti par gulbeniešiem un ar Gulbeni saistītām tēmām – vēsturi, izglītību, kultūru, medicīnu, sportu, ...Apjomīgajā Vītola izdevniecībā iespiestajā izdevumā ievietoti vairāk nekā 40 autoru raksti, kurus papildina fotogrāfijas. Grāmatas sastādītāja pensionēta skolotāja Mirdza Kušķe.

Novada mākslinieki no 1818…”

Novada mākslinieki no 1818

Gulbenes novada valsts ģimnāzijas vestibila logos mākslinieku-novadnieku darbu lielformāta reprodukciju izstāde no 28. jūlija līdz gada beigām. Reprodukcijas aplūkojamas gan no vestibila iekšpuses, gan no ēkas ārpuses.

Mākslas darbu autori:

Jūlijs Madernieks,

Jūlijs Straume,

Pauls Duškins,

Ludolfs Liberts,

Leo Svemps,

Voldemārs Irbe (Irbītis),

Oto Bērtiņš,

Jānis Brekte,

Ilona Brekte.

Darbi no Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja pamatekspozīcijas “Novada mākslinieki no 1818…”.

Izstādes atklāšana ''Mūsdienīgs tautiskais"

Izstādes atklāšana

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā sirsnīgā atmosfērā ir atklāta izstāde ‘’Mūsdienīgs tautiskais’’.

Gulbenes kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studijai ‘’Sagša’’- 65 gadu jubilejas izstāde.

Izstādē skatāmas vilnas segas, lakati un šalles  Latvijas novadu tautisko brunču svītras, linu dvieļi – Krustpils villaines krāsās.

Īpašie viesi - Limbažu TLMS ‘’Dzilna’’ ar linu tērpu kolekciju ‘’Radošais nemiers”.

Izstāde būs skatāma līdz 12.augustam.

Kontaktinformācija: Brīvības iela 10, Gulbene, Gulbenes novads.

Mūsdienīgs Tautiskais

Mūsdienīgs tautiskais

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā tiek iekārtota izstāde ‘’Mūsdienīgs tautiskais’’.

Aicinām 19.julijā, uz izstādes atklāšanu plkst. 16:00.

Kontaktinformācija: Brīvības iela 10, Gulbene, Gulbenes novads.

Plenērs 2017

Plenēra izstādes «Ainava ar sauli. Māksliniekam Leo Svempam -120» un mākslinieku improvizācijas Sarkanajā pilī ir atklātas.Aicinām apmeklēt Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeju.

Būsiet mīļi gaidīti.

Ivars Drulle

Sirsnīgā atmosfērā ir atklāta Ivara Drulles personālizstāde

“ Manai Dzimtenei ”. Izstāde būs skatāma līdz 15. jūlijam.

Būsiet mīļi gaidīti.